تبلیغات
فارقلیط - و بک الدخیل یا عشق
 

تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

 
 
نویسنده : احمدرضا رضائی
تاریخ : یکشنبه 12 آبان 1392
نظرات

امام کاظم(ع) در روایتی فرمود: «إذا تَخَلَّی المُؤمِنُ مِنَ الدُّنیا سَمَا». اگر مؤمن خودش را از دنیا خالی کند، اوج می‌گیرد. 

«وَ وَجَدَ حَلاوَةَ حُبِّ الله». آن‌گاه است که شیرینی دوستی با خدا را می‌چشد. وقتی حلاوت حبّ الهی را بچشد و غیرت الهی او را از غیر خدا دور نماید چه می‌شود؟ 

«وَ کانَ عِندَ أهلِ الدنیا کَأنَّهُ قَد خُولِطَ». در آن موقع، وقتی دنیاداران با عینک‌های مادی‌شان به او نگاه می‌کنند، می‌گویند: او دیوانه شده‌است. اما این‌طور نیست. 

«وَ إنَّما خالَطَ القَومَ حَلاوَةُ حُبِّ اللهِ فَلَم یَشتَغِلوا بِغَیرِه». آن چیزی که با او مخلوط شده و تمام زندگی او را تغییر داده، شیرینی حبّ خدا است. کسانی که قیام حسین(ع) را به یک حرکت حساب نشده تفسیر کرده‌اند، عینک مادی دارند و نمی‌توانند این حرف‌ها را درک کنند. این‌ها از درک حقیقت عاجزند و در باورشان نمی‌آید که امام در یک روز، بلکه در چند ساعت، همه چیزش را بدهد تا به محبوبش برسد! حبّ حسین(ع) برای الله تعالی کارسازی کرد و حبّ به او نیز برای ما کارسازی می‌کند.


آیت الله حاج‌آقا مجتبی تهرانی _ کتاب غیرت دینی، منزل هشتم از مجموعه سلوک عاشورایی  پ.ن1 : فدای آن که توی شب‌های سرد محرم،  کنار خیابان، تابلویی گرفته دستش: ماشین‌نویسی صلواتی.

پ.ن2: نه وسع ماست در آن حد که روی نیزه شویم          همین سعادت ما بس که بی‌قرار توایم         "محمد سهرابی"

 
 
راست می گویم كه شما را مفید است كه من بروم.اگر من نروم آن فارقلیط نزد شما نخواهد آمد.اما اگر بروم او را نزد شما خواهم فرستاد.

(انجیل یوحنا باب16)

احمدرضا رضائی