تبلیغات
فارقلیط - تاریخ حیات باطنی انسان
 

تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

 
 
نویسنده : احمدرضا رضائی
تاریخ : چهارشنبه 3 مهر 1392
نظرات
                                                            حضرت امام امت (ره) انسانی از زمره دیگر انسان‌ها نبود و در میان بزرگان تاریخ نیز افرادی چون او بسیار نیستند اما تاریخ آن سان که امروزی‌ها نگاشته‌اند، نمی‌تواند قدر بزرگ‌مردانی چون حضرت امام (ره) را دریابد.

تاریخ تمدن آن سان که غربی‌ها نگاشته‌اند، تاریخ غلبه انسان‌ها بر طبیعت است در جهت تمتعی مسرفانه. آنان به مقتضای همین روح عصیان‌گری که در بشر امروز دمیده شده‌است، انگاشته‌اند که پیشینیان نیز غایتی جز این نداشته‌اند و لذا از حقیقت وجود انسان بر کره خاک غفلت کرده‌اند.

آنان انسان را معده‌ای بزرگ می‌بینند که در طول تاریخ، ابزارهای مناسبی برای سیر و پر خوردن و تمتع هرچه بیشتر از لذات حیوانی یافته‌است. وقتی تعریف انسان این باشد، تاریخ نیز منحصر خواهد شد در تاریخ تمدن و آن هم از این نظرگاه خاص. آن‌چه که در این روزگار، تاریخ تمدن خوانده می‌شود، یک صورت وهمی و بدون واقعیت است که بشر جدید آن را بر گذشته خویش نیز اطلاق بخشیده است و لذا از انبیا و اسباط ایشان در آن نشانی نیست.آغازی بر یک پایان _ سید مرتضی آوینی _


پ.ن 1: هوایی شده‌ایم و همین.
پ.ن 2: دیگران خیلی بهتر و شسته رفته‌تر از ما گفته‌اند و حالا حالاها نثر بدقواره ما _ اگر جدی باشد _ عین توهین است. 
 
راست می گویم كه شما را مفید است كه من بروم.اگر من نروم آن فارقلیط نزد شما نخواهد آمد.اما اگر بروم او را نزد شما خواهم فرستاد.

(انجیل یوحنا باب16)

احمدرضا رضائی